Veranderingen gaan razendsnel; de toekomst is nu. CSU neemt haar klanten en relaties graag mee in nieuwe ontwikkelingen. Zo ook tijdens het Congres Expeditie Toekomst op 5 maart in de Jaarbeurs in Utrecht.
Dagvoorzitter Michel Loeve leidde gasten door het programma dat bol stond van doorkijkjes naar de wereld van morgen. Na een kort intermezzo met John van Hoof, scheidend voorzitter van de Raad van Bestuur, over de omarming van hospitality, de aandacht voor sociale duurzaamheid bij CSU en de opkomst van robotisering en AI, ging Michel aan tafel met CSU-Directeur Diane van Dijk, Michel Tobé (voorzitter Facility Management Nederland /Directeur Facilitair Bedrijf ROC Mondriaan) en Noa de Ruiter (bestuurslid Facility Management Nederland / Manager en sr. Consultant Ifmec).
De grote en snelle veranderingen in de mondiale wereld zorgen voor onzekerheid, concludeerden zij gezamenlijk. Zowel bij werkgevers als werknemers. Hoe zorg je dat je in deze dynamische wereld het stuur recht houdt in de facilitywereld? “Niemand kan de toekomst voorspellen, maar afwachten helpt niet. We moeten ontdekken. Ga op expeditie. Dat betekent soms vallen en weer opstaan, leren van je fouten, maar dat brengt je vooruit”, stelde Diane van Dijk.
Aan de hand van thema’s als de geopolitieke ontwikkelingen, de noodzaak tot verduurzaming en de veranderingen op de arbeidsmarkt, kwamen aan tafel heldere inzichten naar voren. Zoals het belang om waarde toe te voegen aan zowel de medewerker als de maatschappij. Organisaties moeten hun verantwoordelijkheid nemen hierin. Winst is verworden tot middel; waarde toevoegen wordt de onderscheidende factor. Door ondersteuning in de fysieke, mentale en financiële weerbaarheid van medewerkers speelt CSU hierop in. Met bijvoorbeeld de CSU WerkUrenBerekenaar kunnen medewerkers precies zien wat een uur extra werken betekent voor het inkomen en het recht op toeslagen. En extra uren werken ontlast ook de steeds krapper wordende arbeidsmarkt.
De komst van AI liep als een rode draad door de dag. Het grootste percentage mensen in Nederland werkt in de facilitaire wereld, stelde Michel Tobé. Het uitvoerende (mbo-)werk blijft nodig, en hoewel er voor hen ook veranderingen optreden, zit de grootste transformatie bij hbo’ers. Organisaties moeten zich hierop voorbereiden. Raad van Bestuur-lid Esmee Ficheroux herkent deze ontwikkeling en ziet vooral oplossingen in de combinatie Tech & Touch en in de vraag: wat kan wel? Als voorzitter van de jury van de Innovatie Award schoof zij aan tafel en nodigde de drie finalisten van de CSU Innovatie Award uit om hun idee nogmaals te pitchen voor de jury en de zaal gasten. De aanwezigen konden vervolgens hun stem uitbrengen.
Daarna was het tijd voor het tweede deel van de expeditie. De gasten namen deel aan twee van de volgende inspiratiesessies:
Na de inspiratiesessies was er aandacht voor de Voedselbank, een belangrijk initiatief waaraan CSU met haar Catharina Foundation steun verleent. In Nederland leven 550.000 mensen onder de armoedegrens. Voor werkgevers ligt hier een belangrijke signalerings- en ondersteuningstaak, want vaak is er sprake van schaamte. Aandacht voor de medewerkers kan juist hierin een wezenlijk verschil maken.
Daarna was het tijd om de Award-winnaar bekend te maken! Uit de gouden envelop kwam MyHives Nest tevoorschijn: een app waarmee gebruikers eenvoudig en anoniem aan kunnen geven waar zij zich onveilig voelen op routes. Inclusief buddy en panic button. Dit vergroot de sociale veiligheid van mensen. Anniek van Veldhuizen van de start-up MyHives Nest ontving de award en een cheque van €10.000 van juryvoorzitter Esmée Ficheroux. Met de Innovatie Award steunt CSU startende ondernemers die een impactvolle, duurzame en goed toepasbare innovatie voor de facilitaire branche ontwikkelen.
Na de Award-verkiezing was het tijd voor Peter Hinssen, een begenadigd spreker die de zaal op voortvarende wijze meenam naar de verdere Expeditie Toekomst. De gevoelde onzekerheid over AI en andere ontwikkelingen is voor hem geen bedreiging, maar een kans. In sneltreinvaart leidde hij de zaal door talloze succesvolle transities van de analoge naar de digitale wereld. Met mooie levensverhalen van bepalende ontwikkelaars, klinkende citaten en talloze voorbeelden weet hij vanuit zijn Apple-chappel feilloos ontwikkelingen als bijvoorbeeld de Deepmind-technologie te duiden. We gaan volgens hem nog veel meer veranderingen tegemoet dus we moeten op een andere manier naar de wereld kijken. Signalen oppikken, wendbaar zijn en een reset durven doen. The never normal is zijn filosofie en daar maken innovatie, disruptie en transformatie deel vanuit. “Innovate when you can, not when you need”, is zijn motto. En daar is lef voor nodig.
Bekijk ook foto’s en de aftermovie van deze dag:
Wist je dat we nog meer evenementen organiseren om onze kennis te delen? Zoals Tell me More, online sessies waarin je kennismaakt met innovaties in de schoonmaakbranche. En de CSU Innovatie Boost, waarbij we je in online bijeenkomsten meenemen langs de nieuwste ontwikkelingen in de facilitaire wereld.